flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади

 “ЗАТВЕРДЖЕНО” 

Рішенням зборів суддів

 Кам’янець-Подільського міськрайонного суду

Хмельницької області

№ 2 від 31 березня 2025 року

 

Засади

використання автоматизованої системи документообігу Кам’янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області

 

У Кам’янець-Подільському міськрайонному суді Хмельницької області використовується комп’ютерна програма "Д-3", розроблена адміністратором автоматизованої системи для загальних судів.

 І. ПРАВИЛА РОЗПОДІЛУ СУДОВИХ СПРАВ

 1.1. Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженою особою апарату суду, відповідальною за здійснення автоматизованого розподілу судових справ.

1.2. Визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою шляхом:

1) автоматизованого розподілу судових справ під час реєстрації відповідної судової справи;

2) пакетного автоматизованого розподілу судових справ після реєстрації певної кількості судових справ;

3) розподілу судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді;

4) визначення складу суду з метою заміни судді (суддів);

5) повторного автоматизованого розподілу судових справ.

Збори суддів Кам’янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області мають право визначати особливості автоматизованого розподілу судових справ у випадках, прямо передбачених Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 11 листопада 2024 року № 39 (далі по тексту - Положення).

1.3. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

1.4. Суддя підлягає включенню в систему автоматизованого розподілу обвинувальних актів та інших справ кримінального провадження за 2 дні до орієнтовного виходу з нарадчої кімнати.

1.5. Якщо інше не встановлено зборами суддів відповідного суду, дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнта навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

 ІІ. ПРАВИЛА ЗДІЙСНЕННЯ АВТОМАТИЗОВАНОГО РОЗПОДІЛУ СПРАВ МІЖ СУДДЯМИ

 2.1. Автоматизований розподіл судових справ здійснюється в автоматизованій системі за такими правилами: із числа суддів, які мають повноваження щодо розгляду судової справи на момент автоматизованого розподілу з урахуванням визначених автоматизованою системою коефіцієнтів навантаження здійснюється визначення судді для розгляду конкретної судової справи за принципом випадковості. Здійснення автоматизованого розподілу судових справ без урахування зазначених правил, не допускається.

2.2. Автоматизований розподіл судових справ між суддями (колегіями суддів) здійснюється з урахуванням спеціалізації суддів, у тому числі спеціалізації зі здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх.

2.3. За допомогою автоматизованого розподілу визначається також запасний суддя та слідчий суддя.

2.4. Відмова судді від отримання розподіленої в установленому порядку судової справи не допускається.

2.5. Якщо судова справа підлягає розгляду (перегляду) колегією суддів, при автоматизованому розподілі судових справ автоматизованою системою визначається головуючий суддя із числа всіх суддів відповідного суду з урахуванням їх спеціалізації (за її наявності). Після визначення головуючого судді автоматизованою системою визначається склад колегії суддів із числа всіх суддів відповідного суду з урахуванням їх спеціалізації (за її наявності) та з урахуванням складу судових палат (за їх наявності).

2.6. Відповідно до визначеного процесуальним законодавством принципу незмінності складу суду, розгляд справи, як правило, проводиться визначеною автоматизованою системою колегією суддів.

2.6.1. Тимчасова відсутність судді-члена колегії, як правило, не може бути підставою для зміни складу колегії суддів.

2.6.2. У разі неможливості продовження розгляду справи одним із суддів- членів колегії (призов на військову службу, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, довготривале перебування на лікарняному або у відпустці тощо) заміна судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки судді-доповідача у справі з метою дотримання передбаченого законом строку розгляду цієї справи у порядку, визначеному Положенням.

2.7. У разі задоволення відводу або самовідводу заміна судді здійснюється автоматизованою системою на підставі рішення про відвід (самовідвід) у порядку, зазначеному в Положенні.

2.8. У разі одночасного перебування всіх суддів у відрядженнях, відпустках, їх тимчасової непрацездатності та в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ, автоматизований розподіл судових справ здійснюється автоматизованою системою у робочий день, наступний за днем, коли відпали відповідні обставини.

2.9. При об’єднанні судових справ автоматизованою системою автоматично перераховується коефіцієнт навантаження на суддю (суддів), якому передано для розгляду ці судові справи.

2.10. Не підлягають автоматизованому розподілу судові справи, які надійшли до суду для вирішення питання про їх об’єднання у порядку, визначеному частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України.

2.11. У разі роз’єднання (виділення) судових справ виділена в окреме провадження судова справа не підлягає автоматизованому розподілу, реєструється як така, що надійшла вперше, та передається судді, яким ухвалено рішення про роз'єднання кількох поєднаних в одному провадженні вимог у самостійні провадження чи виділення в окреме провадження.

При роз’єднанні (виділенні) судових справ системою автоматично перераховується коефіцієнт навантаження на суддю із врахуванням таких судових справ.

2.12. У разі необхідності розгляду судової справи колегією суддів у суді першої інстанції після проведення автоматизованого розподілу судової справи між суддями на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки головуючого судді здійснюється повторний автоматизований розподіл судової справи з метою збільшення складу суду коефіцієнт навантаження на суддю із врахуванням таких судових справ.

2.13. Запасний суддя визначається за правилами автоматизованого розподілу справ між суддями.

2.14. Визначення слідчого судді здійснюється за правилами автоматизованого розподілу, згідно з вимогами Положення.

ІІІ. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ СПРАВ ШЛЯХОМ ПЕРЕДАЧІ СУДОВОЇ СПРАВИ РАНІШЕ ВИЗНАЧЕНОМУ У СУДОВІЙ СПРАВІ СУДДІ

 3.1. Передача судової справи раніше визначеному судді, судді-доповідачу проводиться щодо:

- клопотань (подань, скарг), які надійшли в межах одного кримінального провадження (за номером ЄРДР), якщо інший порядок не визначений зборами суддів;

- судових справ, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанцій після скасування судових рішень, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також судових рішень, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, крім ухвал про повернення обвинувального акту;

- заяви або клопотання, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

- заяви про перегляд заочного рішення;

- заяви та клопотання з процесуальних питань, пов'язаних із виконанням судових рішень, подані до суду, що розглядав справу;

- матеріалів кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України;

- зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору в судовій справі, у якій відкрито провадження;

- заяв про відновлення втраченого судового провадження;

- заяв про забезпечення позову, доказів, поданих після подання позовної заяви;

- заяв про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами за виключенням випадків, визначених законом;

- позовних заяв, які надійшли після подання до суду заяви про забезпечення позову або доказів;

- справ про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- справ про адміністративні правопорушення, які поверталися суддею на доопрацювання;

За відсутності заборони у процесуальному законі збори суддів мають право передбачити інші випадки передачі судових справ (проваджень) раніше визначеному в судовій справі судді, судді-доповідачу.

3.2. У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді (судді-доповідача) такі судові справи та матеріали підлягають автоматизованому розподілу за правилами, визначеними Засадами використання автоматизованої системи документообігу суду (далі по тексту – Засади).

ІV. ПОВТОРНИЙ АВТОМАТИЗОВАНИЙ РОЗПОДІЛ СУДОВИХ СПРАВ МІЖ СУДДЯМИ

4.1. Повторний автоматизований розподіл судових справ між суддями застосовується у випадках визначених законом, а також з метою заміни одного, декількох суддів, всього складу суду, збільшення складу суду в порядку, визначеному Положенням.

4.2. Винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках не може (не можуть) продовжувати розгляд справи, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов'язки), що додається до матеріалів справи.

4.3. Судова справа підлягає повторному автоматизованому розподілу у разі, якщо суддя, в провадженні якого перебувала судова справа, на момент повернення її із суду апеляційної чи касаційної інстанцій не працює в цьому суді або таку судову справу неможливо передати судді з підстав, зазначених у пункті 1.3 цих Засад.

4.4. За вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов’язки) здійснюється повторний автоматизований розподіл судових справ у разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи.

V. АВТОМАТИЗОВАНИЙ РОЗПОДІЛ СУДОВИХ СПРАВ МІЖ СУДДЯМИ ПІСЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ РОБОТИ АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ

 5.1. Знеструмлення електромережі суду, вихід з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів, відповідно до Положення фіксуються актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату (особи, яка виконує його обов’язки), із зазначенням у них дати, часу настання та закінчення дії відповідних обставин, причин виникнення, заходів, вжитих для їх усунення.

5.2. Автоматизований розподіл судових справ між суддями здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний робочий день після усунення зазначених обставин.

5.3. У разі неможливості функціонування автоматизованої системи розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, клопотання про надання дозволу на обшук чи огляд житла тощо) здійснюється в порядку, визначеному цими Засадами.

VI. НЕМОЖЛИВІСТЬ АВТОМАТИЗОВАНОГО РОЗПОДІЛУ СУДОВИХ СПРАВ МІЖ СУДДЯМИ

6.1. У разі визначення автоматизованою системою неможливості здійснення автоматизованого (повторного автоматизованого) розподілу судових справ автоматизованою системою автоматизовано створюється протокол щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями відповідного суду. У разі усунення обставин, що унеможливлюють здійснення автоматизованого (повторного автоматизованого) розподілу судових справ, такий розподіл відбувається відповідно до вимог Положення.              

У випадках виявлення значної різниці навантаженості на суддів відповідної палати (у кримінальній палаті різниця у 7 і більше кримінальних справ; у цивільній палаті у 30 і більше справ) питання щодо включення даного судді до автоматичного розподілу справ - приймається головою, заступником голови суду.

Недопустимість за вимогами процесуального закону повторної участі судді у розгляді справи визначається відповідальними працівниками цивільної, та кримінальної канцелярій відповідно.

Встановити, що справи щодо неповнолітніх розподіляються відповідно до вимог ч. 10 ст. 31 КПК України, суддям, які обрані згідно зі ст. 18 Закону України „Про судоустрій і статус суддів” для розгляду даної категорії справ, інші члени судової колегії визначаються з числа постійно діючих колегій суддів, до яких входить суддя.

VII. ПРАВИЛА РОЗРАХУНКУ КОЕФІЦІЄНТУ СКЛАДНОСТІ СПРАВ

7.1. В Кам’янець-Подільському міськрайонному суді Хмельницької області є 2 спеціалізації суддів: 1) кримінальна – по розгляду справ в порядку кримінального судочинства та справ про адміністративні правопорушення; 2) цивільна – по розгляду цивільних та адміністративних справ.

7.3. Судді кримінальної спеціалізації:

- Воєвідко Я.І.

- Драч І.В.

- Кузняк-Годлевська Е.В.

- Мантуляк Ю.В.

- Савчук Р.І.,

- Черепахін В.О.,

- Шульга К.М.

7.4. Судді цивільної спеціалізації:

- Барабаш К.А.

- Бондар О.О.

- Вдовичинський А.В.

- Семенюк В.В.

- Стельмах Д.В.

- Шевцова Л.М.

- Швець О.Д.

У суддів Барабаш К.А., Кузняк-Годлевської Е.В., Пилипенко І.О., Стельмах Д.В. закінчився 5-річний строк повноважень, на який їх було призначено. Суддя Гладій Л.М. відряджена до Красилівського районного суду Хмельницької області.

7.5. Коефіцієнт складності справ кримінальної спеціалізації встановлено відповідно до Додатку №1.

7.5.1. Суддям-членам колегії встановити коефіцієнт 50 % складності коефіцієнта, визначеного головуючому судді.

7.6. Коефіцієнт складності справ у судовій палаті з розгляду цивільних справ встановлено відповідно до Додатку №2.

7.7. У разі об’єднання кількох проваджень в одне провадження встановити останньому коефіцієнт навантаження відповідно до додатків № 1 та 2 та з урахуванням коефіцієнтів всіх проваджень, що в нього об’єднані.

VIII. ОСОБЛИВОСТІ РОЗПОДІЛУ СПРАВ В ПОЗАРОБОЧИЙ ЧАС, В ПОЗАШТАТНИХ СИТУАЦІЯХ

8.1. У вихідні і святкові дні, а також у неробочий час, розгляд клопотань в порядку КПК України проводиться слідчим суддею за графіком, який затверджується головою суду.

8.2. При надходженні у неробочі дні суду клопотання про застосування запобіжного заходу щодо особи, яку затримано на підставі ухвали слідчого судді про дозвіл на затримання з метою приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, матеріали такого клопотання передаються судді, який згідно із затвердженим графіком є черговим слідчим суддею у зазначений час.

8.3. До графіку чергувань у неробочі дні додатково включається суддя кримінальної спеціалізації для забезпечення оперативності вирішення питань відводів та самовідводів слідчих суддів.

8.4. У разі задоволення відводу/самовідводу слідчого судді матеріали клопотання передаються раніше визначеному у цьому провадженні слідчому судді (у разі його наявності). Якщо раніше слідчий суддя у такому провадженні не визначався, слідчий суддя визначається в порядку ст. 35 КПК України.

8.5. Знеструмлення електромережі суду, вихід з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів, відповідно до цього Положення фіксуються актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату (особи, яка виконує його обов’язки), із зазначенням у них дати, часу настання та закінчення дії відповідних обставин, причин виникнення, заходів, вжитих для їх усунення.