Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
19 грудня 2017 року голова Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Р.І. Савчук та голова апеляційного суду Хмельницької області А.М. Марцинкевич взяли участь в урочистому відкритті Палацу правосуддя Луцького міськрайонного суду Волинської області.
Під музичний супровід символічну стрічку у національних кольорах перерізали голова Вищої Ради правосуддя І. Бенедисюк, голова Ради суддів України В. Сімоненко, голова ДСА України З. Холоднюк, голова Луцького міськрайонного суду Волинської області М. Квятковський, голова Апеляційного суду Волинської області П. Філюк та начальник ТУ ДСА України в Волинській області Н. Коцирій.
Протягом багатьох років Луцький міськрайонний суд Волинської області тіснився у трьох приміщеннях, які за розміром і технічним станом не відповідали сучасним вимогам судочинства. Зі слів начальника ТУ ДСА України у Волинській області Н. Коцирій, першу проектно-кошторисну документацію Палацу правосуддя затвердили ще у 1992 році. З 1992 до 2002 року відбувалися лише окремі будівельні роботи. У 2007 році відбулося коригування проектно-кошторисної документації, основні ж будівельні роботи тривали з 2011 до 2013 року, а перший транш коштів становив 4 мільйони гривень. Лише у 2016 році фінансування робіт було достатнім завдяки Державній судовій адміністрації, що уможливило введення приміщення в експлуатацію. Загалом будівництво коштувало 34 мільйони гривень, левова частка з яких (28 мільйонів), становили кошти, освоєні у 2017 році.
Нове чотирьохповерхове приміщення суду не має аналогів в Україні. У будівлі облаштовановісім залів судових засідань, шість з яких обладнані відповідно до вимог чинного законодавства (зіскляними загородженнями замість металевих кліток для осіб, які перебувають під вартою), крім цього, обладнано 16 камер, що призначені для чоловіків, жінок та неповнолітніх осіб, що свідчить про те, що умови для тримання обвинувачених під вартою є найкращими в Україні.
Також у Палаці правосуддя облаштовані кімнати для дітей, для проведення медіації, приміщення прес-центру. Варто зауважити, що найпросторіші приміщення відведені для залів очікування громадян, при цьому важливою особливістюбудівлі є доступність першого поверху для осіб з обмеженими можливостями, а також наявність ліфтів на ІІ-ІV поверхи.
Отож, не зважаючи на досить складні економічні умови, відкриття Палацу правосуддя у Луцьку свідчить про те, що судова гілка влади не лише підтверджує готовність до підвищення кваліфікації та оновлення кадрів, а й виявляє неабиякі вміння у створенні умов європейського рівня для праці колективу апарату суду та покращенні доступу до правосуддя й забезпеченні комфорту відвідувачів приміщення суду.
Зважаючи на те, що історія нового приміщення Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області перекликається з історією будівництва Луцького Палацу правосуддя, маємо обґрунтовані сподівання на якнайшвидше завершення будівництва та введення у експлуатацію Кам'янець-Подільського Будинку правосуддя по вул. Данила Галицького, 7 вже наступного року.