Конституція України,як Основний Закон України, гарантує кожному право володіти,користуватися і розпоряджатися своєю власністю,результатами своєї інтелектуальної,творчої діяльності.
Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності .
Право приватної власності є непорушним.
Цивільним кодексом України,а саме статтею 15, передбачено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення,невизнання або оспорювання.
Відповідно до ст.16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Обов’язок батьків піклуватися про своїх дітей до їх повноліття, обов’язок повнолітніх дітей піклуватися про непрацездатних батьків.
Кожна особа має право розпорядитися своєю власністю при житті: подарувати ,обміняти або продати,а також укласти договір довічного утримання ,або залишити заповіт, яким розпорядитися своєю власністю на випадок смерті.
Згідно ст.203 Цивільного кодексу України правочин повинен відповідати волевиявленню сторін.
Гр. К.,будучи людиною похилого віку, розпорядився належною йому квартирою та посвідчив договір міни у нотаріуса. Згідно договору міни він передав належну йому квартиру онучці,а вона повинна була передати свою квартиру дідусеві.
В належній йому квартирі він проживав та мав намір проживати до настання смерті,сплачував комунальні платежі,там знаходяться його речі.
Відчужуючи квартиру, гр. К., вважав,що онучка ,на користь якої було вчинено правочин міни,буде за ним доглядати.
Оскільки онучка без дозволу дідуся подарувала квартиру своєму співмешканцю гр. С.,то, гр. К. звернувся до суду з позовом про визнання недійсним договору міни та про витребування майна з чужого незаконного володіння.
Враховуючи роз’ясненняПленуму Верховного Суду України у п.10 Постанови №9 від 06 листопада 3009 року «Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними»,суд прийняв законне та справедливе рішення та визнав недійсним договір міни,який був посвідчений приватним нотаріусом та витребував квартиру гр. К. у гр. С. із чужого незаконного володіння.
Статтею 55 Конституції України встановлено та гарантовано захист прав і свобод людини в суді.
Кожна людина, яка вважає своє право порушеним має можливість звернутися до суду за захистом цього права.