Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
16 грудня 2020 року Кам’янець-Подільським міськрайонний судом Хмельницької області ухвалено вирок за обвинуваченням громадянина Російської Федерації, який постійно проживав у м. Херсон, у вчиненні 22 березня 2016 року на території Кам’янець-Подільського району Хмельницької області кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146, ч. 1 ст. 263, ч. 3 ст. 135 КК України, щодо місцевого мешканця.
Як було встановлено в судовому засіданні, обвинувачений, вчиняючи посередницькі дії щодо залагодження конфлікту третьої особи з потерпілим, на ґрунті особистих неприязних відносин, що виникли під час такого посередництва, відвіз його у лісосмугу, незаконно позбавивши волі, після чого наглядно продемонстрував вогнепальну зброю та здійснив з неї один неприцільний постріл у повітря з метою залякування потерпілого та подолання його можливого опору. Однак і такого способу «залагодження» конфлікту, на переконання обвинуваченого, було замало, тому він прив’язав потерпілого до стовбура дерева, використавши для цього мотузку та клейку стрічку. Залишивши свого опонента у такому небезпечному для житті стані, оскільки потерпілий був позбавлений можливості вжити заходів до самозбереження внаслідок безпорадного стану, в який потрапив внаслідок дій обвинуваченого, фігурант справи спокійно повернувся до звичного життя. І все не було б так трагічно, але потерпілий так і не зміг самостійно звільнитися, а віддаленість місця події від населених пунктів унеможливили отримання ним допомоги випадкових перехожих.
Пошуки потерпілого, ініційовані його родиною, тривали понад рік, аж поки у травні 2017 року два бджоляра під час розставляння пасток для бджіл у лісосмугах випадково натрапили на одяг та знівечені людські рештки. Неможливо й уявити, які муки терпів потерпілий, помираючи під тим злощасним деревом. Навіть судово-медичний експерт не зміг встановити причину смерті через ступінь скелетування (відсутність внутрішніх органів та м’яких тканин трупа), а виявлені на залишках тазових кісток трупа потерпілого відкуси, укуси та надкуси можуть свідчити про те, що тіло шматували тварини. Остаточно встановити особу померлого вдалося лише внаслідок проведення молекулярно-генетичних експертиз.
Суд з урахуванням особи обвинуваченого, який раніше неодноразово судимий за насильницько-корисливі злочини і вже після описаних вище подій встиг отримати строк ув’язнення за заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, засудив його до остаточного покарання у виді 9 років позбавлення волі та ухвалив стягнути на користь держави 27683,40 грн. процесуальних витрат на залучення експертів.
Однак наголошуємо: до набрання вироком законної сили обвинувачений лише обвинувачується, а не вважається винним, тож у разі оскарження вироку останнє слово залишається за судом апеляційної інстанції, адже судове рішення у справах такої категорії вкрай рідко задовольняє усі сторони кримінального провадження.